Ѓорѓиевски: Техничкиот преглед на Дурмо Турс добил забрана за работа

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за трагичната несреќа кај Ласкарци во која загинаа 15 лица.

Од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција рекоа дека има пропуст во дозволата за работа на техничкиот преглед кој исто така е сопственост на Дурмо Турс.

„Станицата за технички преглед авто мото здружение Гостивар добила забрана за вршење на технички прегед од страна на Министерството за внатрешни работи, но по само неколку дена вршен е нов надзор и решението за забрана им е поништено“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од опозициската партија бараат одговори и одговорност од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега