Ѓорѓиевски: Дебакл на СДСМ во Кисела Вода - повеќе граѓани имаме во приемен ден, отколку што имаа на митинг

Каков дебакл луѓе мои, напиша вечерва градоначалникот од редовите ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на социјалната мрежа објавувајќи фотографии од митингот на СДСМ во Кисела Вода.

„Има повеќе сограѓани на кои им решаваме проблеми на приемен ден, секој ден, отколку СДС поддршка во Кисела Вода

Дечки, овде ви е изгубена битка, не ве разбирам зошто се трудите, овде се знае!“, напиша Ѓорѓиевски на ФБ.

08.04.2024 - 19:53

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега