Ѓорчепетровци утре повторно на протест, овој пат против дивеењето на скопските улици

 

Жителите на Ѓорче Петров утре повторно ќе излезат на протест. Овој пати ѓорчепетровци ќе протестираат против дивеењето и трките на улицата „Борис Сарафов“.

Според објавата на Фејсбук, протестот е закажан за утре за в 16:00 часот на улицата „Борис Сарафов“.

БЛОКАДА БЛОКАДА БЛОКАДА УТРЕ, ПЕТОК ВО 16ч. блокада на улица Борис Сарафов (ex 4-ти јули). Против дивеењето и трките на таа улица. СЕ ГЛЕДАМЕ

Posted by Ѓорче Петров on Wednesday, 16 September 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2020 - 21:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега