Ѓорче утринава најзагадена скопска населба

Македонија загадена и утрово, иако загаденоста не е на многу високо ниво, освен во населбата Ѓорче.

Загаденоста во оваа скопска општина изнесува 45 µg/m3, а потоа во Општина Карпош со 42 µg/m3.

Количеството на штетните ПМ10 честички во Скопје изнесува 32 µg/m3.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.11.2019 - 08:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега