Ѓоковиќ во едно поинакво издание: „Барем на пет минути се почувствував како крал“ (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ, Рафел Надал и уште неколку играчи од светските тениски играчи ја посетија палатата на принцот Алберт од Монако.

Принцот ги пречека и им оддаде чест, а тенисерите беа воодушевени

„Доаѓав овде неколку пати, но никогаш не сум ги видел овие соби, ниту пак подземниот резервоар. Ми одговара малку да ги соблечам патиките и барем на пет минути да се почуствувам како крал“ се пошегувал Ѓоковиќ.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.04.2019 - 18:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега