Гинеколог од Прилеп излажал дека нема повреди кај дете донесено на преглед

 

Педесет и тригодишниот Н.В. гинеколог од Прилеп, одбил да изврши гинеколошки преглед врз дете по наредба од јавен обвинител.

Полицијата информира дека издал потврда дека не се констатирани повреди кај детето, икао тоа имало повреди.

Против Н.В. е поднесена кривична пријава под сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

 

 

 

17.11.2017 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа