Гимнастичарка која го воодушеви светот, со овие движења ги освои судиите и публиката, овации во салата

Младата гимнастичарка Кејтлин Охаши со својот настап ја згази конкуренцијата и од судиите доби максимални 10 поени.

Оваа млада девојка светот ја забележа по снимката на која ја изведува чудесна кореографија зачинета со движењата на кралот на поп музиката Мајкл Џексон.

Погледнете ја снимката како тоа изгледаше тогаш:

А сега отиде чекор понатаму и изведе нова кореографија со која ги заработи максималните 10 бодови, овации од публиката и восхит од сите луѓе кои преку интернет го видоа овој настап и го споделија видеото.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 11:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега