Ги фатиле на улица - Македонската полиција приведе две лица

Две лица биле приведени вчера од страна на македонската полиција, откако биле фатени со дрога.

Околу  01.50 часот полициски службеници на СВР Тетово, во тетовското село Горно Палчиште, го привеле 21-годишниот И.Ц. д Тетово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана

Исто така, поднесена е кривична и против 49-годишниот Д.З. од селото Кукуречани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На Граничен премин ,,Свети Наум”, при преглед на патничко моторно возило управувано од пријавениот, биле пронајдени и одземени амфетамини.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2019 - 16:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега