Гест на кој би се радувала секоја жена: Што и подари принцот Вилијам на Кејт после третото бебе (фото)

Колекцијата на накит на војводката од Кембриџ, Кејт Мидлтон од година во година е се побогат, а посебно убав пофарок добива после пораѓај од својот сопруг.

Освен тоа што таквите подароци се вредни многу пари, принцот секогаш се грижи да имаат и сентиментална вредност.

Така Кејт после пораѓањето со третото дете, доби впечатлив прстен, кој јавноста можеше да го забележи на десната рака на Кејт за време на венчавката на Хари и Меган.

На него се забележува огромниот камен цитрин, кој први почнале да го користат Римјаните, и од него правеле преубав накит.

За првата бременост Кејт добила прстен, а две години подоцна, за принцезата Шарлот таа добила дијамантски брош, со розеви дијаманти кој и припаѓал на кралицата Елизабета.

 

 

 

 

 

22.05.2018 - 13:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега