Героски: Што мисли Пендаровски за изјавата на Заев?

Новинарот Бранко Геровски на Фејсбук напиша дека го интересира мислењето на Стево Пендаровски за изјавата на Заев.

- Ме интересира мислењето на претседателот Пендаровски за изјавата на премиерот Заев за педерот и суетниот новинар, напиша тој.

 

За потсетување, Заев денеска изјави дека нема да дозволи педер, неколку криминалци и суетен новинар да ја урнат власта. Потоа се извини на Твитер велејќи дека зборот педер го употребил како карактерна особина.

Следеа лавина реакции.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2019 - 22:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега