Героски: Бабата кажала за парите, ќе биде незгодно на Бихаќка

Слушам бабата кажала кој ја убедувал да ги даде парите. Ова го напиша новинарот Бранко Геровски на Фејсбук денеска за случајот Рекет.

- Ќе биде незгодно вечер на Бихаќка, напиша тој по најавата дека попладне ќе се одржи единаесеттата седница на Централниот одбор на СДСМ.

 

Подоле во коментар пишува група криминалци, еден суетен новинар, еден педер (извињење до ЛГБТ) и една баба ... ја растурија државава. Јака некоја држава.

Јанева вчера доби 30. дневен притвор и беше пренесена во Шутка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 14:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега