Германските медиуми ја нападнаа партијата на Ангела Меркел: „Намерно криете од што боледува канцеларката“

Најчитаниот германски весник „Билд“, ја обвини владејачката Христијанско-демократска унија на канцеларката Ангела Меркел за 2цензура3 по повод необјаснетот треперење кое од пред еден месец го има канцеларката.

„Билд“ на својот сајт навел дека се чувствува навредено затоа што партијата се однесува како Ангела Меркел никогаш да немала напад на треперње.

И додека германските и странските медиуми се распрашуваат за здравјето на канцеларката, „Билд3 пишува дека тоа е 2табу тема“ за владејачката странка.

Меркел, своето чудно треперење го препишува на психосоматска реакција, дехидрација и жештини во Берлин.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 22:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега