Германските болници за користат како лек: Билка која ги обновува коските и зглобовите

Средство против болки, за лечење проблеми со кожата, покачена температура, конзумурајте чај или прав од тревката „ѓаволска канџа“

Тоа е сретство против болки, а во Африка се користи повеќе од илјадници години.

Денес во Германија најчесто се користи за лечење на астририс, болки во коските, колената и колковите.

При лошо варење илио сува кашлица конзумирајте чај од сув корен, варете 20 минути во четири децилитри вода.

Процедете изладете и конзумирајте по три чаши во денот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.02.2019 - 18:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега