Германија: Маж со нож усмрти повеќе патници на железничката станица

На железничката станица Брокштет во Германија, непознат напаѓач со нож нападнал патници, при што се убиени повеќето од нив.

Како што јави РТЛ, според првичните информации, покрај загинатите, извесен број патници се тешко повредени.

Напаѓачот е уапсен, а железничкиот сообраќај ќе биде затворен до завршување на полициската истрага. Засега нема информации за точниот број на жртви, за напаѓачот или мотивот за злосторството.

25.01.2023 - 18:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега