Георгина две работи му забранила на Роналдо: Славниот фудбалер не смее да помисли да се „меша“ во кујната

Можеби темпераментот е токму тој што го држеше Роналдо покрај убавата Георгина.

Знаевме дека е привлечна и дека сака да објавува жешки фотографии, но на Кристијано Роналдо не му било познато дека сака да дава наредби.

Геогрина Родригез, девојка на една од најголемите фудбалски везди, за италијанските медиуми откри интересен детал од приватниот живот на неа и Роналдо.

Како прво, убавицата од Аргентина не дозволува Кристијано да готви, бидејќи, како што рече, работи доволно напорно за да заслужи подготвен ручек на масата. Причината може да биде тоа што Георгина и децата сакаат и нездрава храна, на што се спротивставува првата ѕвездата на Јувентус.

"Му забранив на Кристијано да готви. После сè, тој заслужува да има вкусно јадење подготвено со многу љубов што го чека на масата. Имаме готвач, но понекогаш и јас готвам", рече Георгина, а потоа таа уште повеќе изненади со изјавата дека му забранила на Роналдо и да ги менува сијалиците.

 

"Да бевте Кристијано Роналдо, дали би ризикувал да се искачите 20 метри и да ја смените сијалицата? Не мислам дека тоа би било паметно, тој не треба да ризикува така да се повреди и да не може да го направи она што најдобро го прави, и тоа е фудбал. Тука сум да се грижам за други работи. Јас можам да направам се и сакам да се грижам за својата куќа и семејство “, изјави убавата Georgорџина и докажа колку многу се грижи за своето момче и неговата кариера.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.03.2021 - 18:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега