Георгиевски: Страшно е што македонската јавност го оправдува нападот врз момчето во Охрид

Страшно е што македонската јавност го оправдува нападот врз момчето во Охрид, пишува на социјалната мрежа Фејсбук, Љубчо Георгиевски, претседател на ВМРО Народна партија.

„Загрижувачки и застрашувачки е обидот на поголем дел од македонската јавност да го оправдаат тешкото насилсство на 22 годишно момче,со скршена вилица на устата,скршени ребра и пукнат пршлен.Прогласен за најактивен волонтер на Црвен крст за 2021 во Охрид“, стои во објавата на Георгиевски.

25.01.2023 - 17:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега