Газда плаќа вработен за да да црта графити по јавни тоалети

Мајк Ли кој е сопственик  на сајтот toiletfinder.com објави оглас во кој бара човек кој секојдневно по јавните тоалети во Њујорк ќе испишува графити и досетки.

Тој вели дека кандидатите наместо биографија може да достават и креативно, корисни, но и донекаде одвратни реченици, кои би им помогнале да заклучат кој најмногу ќе одговара за позицијата.

За оваа работа  тој ќе плаќа по 100 долари на ден.

20.11.2013 - 13:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега