Гаспром: Запрено истекување на гас од гасоводот Северен тек

Руската компанија Гаспром денеска соопшти дека притисокот во гасоводите „Северен тек“ е стабилизиран и дека гасот престанал да истекува од оштетените места на гасоводите.

„Притисокот во линијата А на Северен тек 2 и во двете линии на Северен тек 1 се стабилизираше по прекинот, истекувањето на гас престана“, објави Гаспром, а пренесе ТАСС.

„Гаспром“ соопшти дека работи на намалување на притисокот во линијата Б на гасоводот „Северен тек 2“.

03.10.2022 - 13:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега