Гаши: Се залагаме за победнички, а не за широк фронт на престојните избори

Не ни треба широк туку ни треба победнички фронт за настап на престојните парламентарни избори.

Ов го вели лидерот на партијата „Алтернатива“, Африм Гаши, во своето вечерашно гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат. 

- „Јас сум заинтересиран да направиме победнички фронт, не широк фронт. Поважно е да имаме победнички фронт, победничка коалиција или комбинација отколку да внесеме многу партии со сомнителна позадина за кои сметаме дека можат да ја нарушат коалицијата или гласачкиот ефект“, рече Гаши.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 23:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега