Гаши: Не е сега време за премиер Албанец

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, синоќа во дебатната емисија на ТВ21, порача дека не сега е време за премиер Албанец во Македонија, нешто за кое се залага ДУИ.

„На Албанците во Македонија им треба решавање на конкретни проблеми, и нашата понуда има за цел содржината со суштината на тие проблеми и ние ќе се потрудиме идната власт ја направиме врз тие принципи. Да создадеме Влада каде што не само премиерот, туку и целата Влада да е ставена во функција на развојот и реализирање на решавање на проблемите. За несериозни идеи нема да разговараме“, вели Гаши.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 12:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега