Ганка Цветанова: Вашите коментари за Силјановска полни со сексизам и дискриминација врз основа на возраста се мизерни и недолични

Ганка Цветанова на својот твитер профил објави статус со кој го изрази својот револт за третманот и коментарите по социјaлните мрежи за претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова.

Може да ја сакате а и не мора. Може да ја поддржувате и гласате, но и тоа не мора. Но ваште кометари за ГСД полни со сексизам и дискриминација врз основа на возраста (ageism) се во најмала рака мизерни и недолични. Инаку, од 15 до 18 век ова би било класичен лов на вештерки, напиша Цветанова.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 15:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега