Ганка Цветанова му одговори на Димитров за Егејците: Го негираш постоењето на сопственото малцинство

Министерот за надворешни работи НиколаДимитров изјави дека македонското малцинство е грчка работа, и дека Егејците не говореле македонски јазик. 

Екс министерката за култура, Ганка Цветанова на Твитер за односот кон македонското малцинство во Грција ги критикува шефот на македонската дипломатија,  Никола Димитров и потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски. 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 09:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега