Фудбалерот на Реал доживеа мозочен удар, клубот се огласи на Твитер

Играчот за врска на шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, Лука Сангали имал благ мозочен удар, објавија од баскискиот клуб.

Сагнали мозочниот удар го доживеал утрово додека се подготвувал да замине за Виго каде што неговата екипа утре ја очекува првиот дуел од 1/16 финалето на Купот на Шпанија против Селта.

„Сагнали дожива благ мозочен удар и моментално е во болницата Доностиа Универзити каде што ќе биде уште некое време“ објавија од Реал Сосиедад.

Овој млад фудбалер кој ги мина и сите младински категории на баскискиот клуб, оваа сезона игра одлично.

 

 

 

31.10.2018 - 22:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега