Фрлена запалива течност во дворовите на двајца браќа во Скопје

МВР информираше дека вчера во 19:05 часот Џ.Љ.(63) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир во неговиот и во дворот на неговиот брат биле фрлени шишиња запалива течност, но не предизвикале пожар. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

 

19.01.2022 - 16:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега