Фрижидер направи голем пожар - Македонските пожарникари спречија да изгори куќа

Се запали подрум од куќа попладнево на улицата „Наца Пинџурова” во Кавадарци.

Според очевидци, пожарникарите спречиле да изгори куќата.

Од Територијалната противпожарна единица велат дека причина за пожарот во подрумот најверојатно е неисправен фрижидер кој се запалил.

Пожарникарите на лице место интервенирале со две возила и четворица пожарникари. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 17:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега