Франција ги повлекува своите трупи од Ирак поради коронавирусот

Франција ќе ги повлече сите трупи стационирани во Ирак поради коронавирусот, соопшти денеска Министерството за вооружени сили.

Како што пренесува Ројтерс, ќе продолжат воздушните сили против терористичката организација, Исламска Држава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 22:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега