Фотографија од градски превоз стана хит на интернет - ќе ви ја врати вербата дека не е се така сиво

Во градскиот превоз со сигурност можете да видите најразлични типови луѓе и најразлични ситуации.

Така од време на време се појавуваат фотографии кои со брзина на светлината стануваат хит на интернет.

Оваа фотографија нѐ потсетува на суштината на животот.

На фотографијата е човек кој чита книга додека неговата партнерка одмора потпрена на него.

Фотографијата е објавена на Твитер и веднаш ги растопила срцата на многумина.

„Во евтиното време во кое живееме, ваква глетка ме потсетува на суштината“, пишува во опис на фотографијата.

 

 

 

19.06.2018 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега