Фотографија која ќе ви го скрши срцето: Полицајци прегрнати плачат по убиениот колега

По синоќешната престрелка во која еден полицаец е убиен, а друг починал од последиците на ранувањето, на Елисејските полиња дојде до второ пукање.

 

 

 

View image on Twitter

 

 

На фотографијата која ќе ви ги насолзи очите се гледаат двајца полицајци кои се прегрнати и не можат да ги задржат солзите поради смртта на колегата.

Исламската држава презеде одговорност за пукањето во Париз кое се случи воочи претседателските избори.

 

 

 

21.04.2017 - 21:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа