Фотографија која го обиколи светот: Двете фудбалерки прославија победа со врел бакнеж

Фудбалерките на Шветска се пласираа во четврт финале на шветското првенство во Франција со победа над Канада со 1:0.

Единствениот гол на мечот го постигна Блекстениус, но за слава на тимот придонесоа други две фубралерки- Магдалена Ериксен и Пернила Хардер.

Тие двете се веќе подолго време во врска, а Пернила во дрс на Шведска дошла да ја бодри партнерката.

Тие победата ја прославија со врел бакнеж.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.06.2019 - 22:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега