ФОТО:Активисти го пречекаа протестниот марш на СДСМ со пароли

Герила акција на неколку активисти го пречекаа протестниот марш на СДСМ под мотото „Чекориме за правда“.

Со париоли „Кој го пушти на слобода убиецот на Мартин“, „Правдата ја нема“... стоеја пред кривичниот суд и го пресретнаа протестниот марш организиран од СДСМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 18:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега