ФОТО: Зоран од Скопје еден од загинатите во страшната автобуска несреќа

Во автобуската несреќа која се случи кај село Ласкарци загинаа 14. лица, а меѓу нив е Зоран Давидоски (22.08.1981 година).

Тој беше вработен во Град Скопје од 2011 година на повеќе раководни позиции, а од 2014 беше раководител на Секторот за сообраќај.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.02.2019 - 08:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега