ФОТО: Змија Поскок среде февруари во Хрватска- пожарникари гаселе пожар, па ја виделе отровницата

Пожарникарите на Брчко во понеделникот го гаселе пожарот што избувнал во област источно од Бол, Хрватска.

Во гасење на пожарот учествувале 25 пожарникари со осум возила, а за тоа време наишле на една неочекувана и несекојдневна глетка за овој период од годината.

Пожарникарите налетале на поскок, најотровна и најопасна змија на овие простори.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 12:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега