ФОТО: Жената со 7 докторати, 5 синови и 2 ќерки - сопругата на емирот од Катар е убавица

Шејха Моза бинт Насер или сопругата на емирот од Катар е жена позната по стилот, убавината и образованието.

Таа е една од трите сопруги на катарскиот емир и ја заслужува секоја минута внимание на светските медиуми. Има пет синови и две ќерки, а се омажила на 18. години во 1977. 

16

Светската јавност ја привлече со беспрекорниот стил, но и со ставот, кој секогаш јасно го изразува држајќи говори во водечките политички и општествени институции.

17

За неа велат дека е најголема љубов на шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани.

15

Моза е една од ретките дами, кои 365 дена во годината облекуваат парчиња од високата мода. „Шанел“, „Живанши“ и „Диор“ се нејзините омилени модни куќи, а дел од парчињата чинат и по 30.000 долари, а некои дури и 100.000.

14

Таа има седум докторати и е вистинска убавица.

9

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2021 - 20:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега