ФОТО: Жената која официјално го има најубавото лице на светот се соблече целосно гола

 

Веќе сме навикнати на Бела Хадид, една од најбараните модели денес, да позира во оскудни изданија и да ја покажува својата фигура, но таа секогаш успева да ги помери границите, одново и одново.

И оваа убавица деновите ги поминува во карантин и ако некогаш беше незамисливо манекенките да работат од дома, сега тоа се остварува и станува можно.

Поточно, Бела пред неколку дена сними едиторијал за Вог од дома, позирајќи преку Face Time, а фотографиите испаднаа неочекувано добро.

Славната манекенка објави фотографија на која е целосно гола, без градник без гаќички... а интимните делови ги покри со чанта.

Згодната бринета на фотографијата нема ни грам шминка, а косата и е очигледно штотуку измиена, па во вакво природно издание и без филтери таа доби лавина позитивни коментари.

 

 
 
 
View this post on Instagram

@jacquemus 2020 @ Home / by my angel friends Simón& @blackpierreange ... Best few hours... Reconnecting....

A post shared by Bella (@bellahadid) on Apr 23, 2020 at 11:42am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.04.2020 - 20:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега