ФОТО: Жена откри бизарен трик - вака го чисти тоалетот

Идејата за чистење тоалет, објавена на Фејсбук групата „Moms who clean”, покажува како една мајка го чисти својот тоалет, а вели дека ваквиот начин дава одлични резултати.

Единствен производ кој ви треба за чистење е крема за бричење.

ciscenje-kupatila-4

Сега, нејзиниот трик молњевито се шири на интернет.

Метеодот е едноставен - цел тоалет, со нагласок на веце школката, да се прекрие со пена за бричење и да се остави неколку часа.

ciscenje-kupatila-1

Пената за бришење е практично сапуница со многу повеќе калиум хидроксид од обичните средства, што значи дека побрзо се раствора во водата.

Дава фантастични резултати, а се мие полесно од класичните средства за чистење.

ciscenje-kupatila-3

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 09:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега