ФОТО: Жена буквално продава магла и добро заработуа - тегла од 450 грама чини 2,5 евра

Морана Розман од Карловац се досетила дека пари може да заработи и продавајќи магла, па една стаклена тегла со „Магла од Карловац“ осд 450 грама чини 2,5 евра.

„Најмногу купуваат луѓето од Карловац, кои тоа им го подаруваат на пријателите од Ирска и Германија, Тоа е сувенир“, рекла Розман.

Таа вели дека постапката за произведување е тајна.

Идејата ја добила во разговор со главниот дизајнер на здружението „Павиљон Катзлер 1897“, Невена Цетињанин.

Здружението ги полни и продава стаклените тегли.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2019 - 12:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега