ФОТО: Заводникот Хектор од серијата „Руби“ непрепознатлив

Себастијан Рули, аргентински актер кој пред 16 години се прослави во улогата на згодниот Хектор во серијата „Руби“ денес изгледа многу поинаку.

Иако поминаа 16 години тој изгеда подобро од било кога.

Себастијан Руjи е роден 1975 година во Буенос Аирес. Студирал бизнис администрација, но после студиите, тој решил да патува низ Европа и да се испроба како модел.

Прва сапуница ја снимил во 2000 година. Од 2008 до 2011 година, тој беше во брак со својата колешка Сесилија Галијано, а од 2014 година е во врска со Анџелик Бојер, исто така актерка.

 
 
 
View this post on Instagram

Quiero !!! Quien se apunta?? #lunes #empezandolasemana #actitudpositiva

A post shared by Sebastian Rulli (@sebastianrulli) on Feb 24, 2020 at 11:35am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.03.2020 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега