Фото: Запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

 

Во 23. часот синоќа е запалена викендицата на Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп.

Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност да се најдат сторителите на овој чин.

Петар Ристески е Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп и координатор на советничката група на партијата во Советот на општина Прилеп.

Фото: Маркукуле

 

 

 

19.03.2018 - 08:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега