Фото: За сите голем уметник, за нас “само" татко - ќерката на починатиот музичар ги трогна сите

 

Познатиот српски музичар Божидар Боки Милошевиќ почина синоќа во болница во Белград во 87. година. Милошевиќ беше шеф на Народниот оркестар на РТС, професор во Музичкото училиште „Јосип Славенски“ и член на Белградската филхармонија.

Неговата ќерка објави фотографија која на сите им го распара срцето. 

- За сите голем уметник за нас „само" татко!, стои под фотографијата.

 

 

 

16.04.2018 - 16:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега