ФОТО: Вучиќ имаше посета во палатата - Мина му донесе посебен подарок

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вчера во својата претседателска палата го угости девојчето Мина која многу сакала да го запознае.

-Сакала да го запознае претседателот и да му каже дека тук ќе работи кога ќе порасне! Добредојде Мина - напиша Вучиќ во опис на фотографијата на Инстаграм.

Мина, која на претседателот му донесе подарок цртеж, има само 9 години и сака да биде советничка на претседателот и да ги следи сите вести.

 
 
 
View this post on Instagram

Želela je da upozna predsednika i da mu kaže da će tu da radi kad poraste! Dobrodošla Mina!

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on Sep 14, 2020 at 2:22am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.09.2020 - 12:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега