ФОТО: Врсниците ја малтретирале поради изгледот - 10 години подоцна таа станала фатално згодна

Гламурозниот модел и Инстаграм сензација Аполонија Левелајн неодамна за британските медиуми рекла дека историјата се повторува и дека малтретирањето кое го имала во училиште, сега го доживува на Интернет, секојдневно соочувајќи се со навреди и лоши коментари.

 
 
 
View this post on Instagram

Always pink 

A post shared by Barbi Page 3 (@apolloniallewellyn) on Jan 12, 2020 at 7:54am PST

Згодната 20-годишна девојка тврди дека нејзиниот инбокс е претрупан со насилни и заканувачки пораки, како и оние во кои ја навредуваат за изгледот, однесувањето и личноста.

Аполонија додала дека ја нарекувале „дебела“, „неморална“, „сериска љубовница“, како и дека ѝ велеле дека болно сака внимание.

Оваа Британка сега одлучила конечно отворено да проговори за насилството на Интренет и да ги предупреди другите на последиците кои тоа може да ги донесе со себе.

„Лудо е колку безобразни пораки добива. Мислев дека тоа ќе престане кога ќе пораснам, но не ми испраќаат само тинејџерите такви пораки, туку и возрасни мажи. Да некому му испраќам такви пораки не би можела да спијам и би се чувствувала лошо, не сфаќам што ги тера така да коментираат“, рекла таа.

 
 
 
View this post on Instagram

More lounge clothes than anything  #novababe

A post shared by Barbi Page 3 (@apolloniallewellyn) on Dec 23, 2019 at 1:47am PST

Инаку, оваа блогерка раскажала дека со години била жртва на врсничко насилство, што дошло до таа мера што нејзината куќа ја мавале со камења и јајца и ѝ оставале закани со смрт во поштенско сандаче.

Денес на Инстаграм ја следат над 100.000 луѓе.

 
 
 
View this post on Instagram

Teddy  @isawitfirst #isawicons #ad

A post shared by Barbi Page 3 (@apolloniallewellyn) on Jan 7, 2020 at 9:47am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 11:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега