ФОТО: Времето застанало за оваа жена - денес има 51. година и изгледа апсолутно исто

Една од најзгодните актерки од култната серија „Чувари на плажата“ била русокосата Дона Марко, чиј лик го толкувала Дона Дерико, жена за која изгледа времето запрело.

Dona Deriko danas

Имено, и покрај тоа што поминаа повеќе од 20 годиони од снимањето на серијата, Дона и понатам,у изгледа апсолутно исто. Лицето, телото - се е на свое место, исто како некогаш, иако оваа дама има 51 година.

Za ovu ženu vreme je stalo!

Нејзините фотографии редовно ги воодушевуваат луѓето ширум светот, а таа не крие дека младоликоста ја должи на пластичните операции.

-Родив две деца и имам 51 година. Слабеев, се дебелеев..сакав само повторно да изгледам убаво и да бидам сигурна во себе - рекла таа.

 

 
 
 
View this post on Instagram

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.05.2019 - 17:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега