ФОТО: Воена ветеранка која го одзема здивот, сите сакаат кај неа на обука - „Обожавам да држам пиштол“

Орин Џули, ветеранка на израелскиот ИДФ позната е по друштвените мрежи како самонаречена „Кралица на оружјето„ и вели дека е љубоморна на американските закони за огнено оружје, бидејќи не се остри како во Израел.

 
 
 
View this post

Џули изјавила дека САД имаа најдобри закони за оружје на светот и ја споделила својата фруситрација дека и покрај нејзините дологогодишни активности во Израелските одбранбени сили, таа не е во состојба легално да поседува огнено оружје во својата родна земја.

Побарала да биде во воените сили, кога започнала воена служба во 2012 година. Наместо тоа, добила удобна канцеларија. Сепак нејзиното барање било одобрено во 2013 година кога била уфрлена во престижната единица за трагање и спасување.

 
 
 
View this post on Instagram

 

Почнала да објавува фотографии од своите искуства како борбен војник, а набрзо потоа ѝ се јавиле разни произведувачи на оружје кои се распрашувале да им биде модел.

-Бев благословена со одредени вештини и се што сакам е да бидам најдобра верзија од себе - рекла во интервју и додала дека се чувствува моќно кога држи оружје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 09:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега