(Фото) Во станот кој се запали живеела баба со внуци, една жена со изгореници префрлена во болница

Утринава во Белград по седум часот избувнал пожар во стан на шести кат.

Како што јавува „Блиц“, целосно е опожарен станот на шестиот кат, а една жена со изгореници е пренесена во Ургентниот центар.

Според зборовите на соседите, во станот во кој се запалил живеела една баба со внуците. Раскажуваат дека бабата и внуците наводно успеале да избегаат на покривот на зградата и така да избегаат од пожарот.

Итната помош потврди дека едно лице е повредено.

– Четириесетгодишна жена со изгореници од Бањица е примена на Итната помош – изјавија за Блиц од итната помош.

Сите жители на зградата се евакуирани. Како што објаснија соседите, на една жена и се слошило од страв и била згрижена од итната помош на лице место.

Најголемиот дел од пожарот е изгаснат.

Да потсетиме, во гаснењето на пожарот учествуваа 26 пожарникари со шест противпожарни возила, полицијата и брзата помош.

 

14.01.2024 - 12:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега