ФОТО: Во ова село е забрането породувањето - откриено што им прават на трудниците

Би-Би-Си објави застрашувачка репортажа за село во Гана каде е забрането жените да се породуваат и нема бебе со години.

Идните мајки одат на други места да се пораѓаат зошто се верува дека ако се породат таму ќе ги налутеле боговите.

Не се случило да им се дозволи да останат во селото и да се породат.

Некои тешко наоѓале и превоз и некој кој сака да ги пренесе за да донесат бебе на свет.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2019 - 20:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега