ФОТО: Во еден кадар "уловени" Сатурн, Марс, Венера и Земјата!

НАСА објави спектакуларна фотографија која во јули ја направила Касини. Камерите на леталото успеале на 19 јули оваа година да направат една фотографија на која се наоѓаат Планетата Сатурн, нејзините прстени и седум сателити, а оваа фотографија е направена од 323 фотографии.

Планот бил да се направи фотографија и од Земјата и од друга Планета. Погледнете...

13.11.2013 - 12:34

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега