ФОТО: Внуката на Милена Дравиќ се појави на модна ревија - неверојатно личи на својата тетка

Вечерта, на 45. модна недела во Белград вчера била посветена на актерската дива Милена Дравиќ. Ревијата посветена на познатата актерка, имала и посебна гостинка, внуката на актерката.

Верица Дравиќ која била воочена на самиот влез на ревијата, а потоа и во првите редови на ревијата, била главна тема, а сите забележале дека неверојатно потсетува на својата тетка.

Bratanica Milene Dravić

Специјалниот дел од ревијата бил изведен со костими од култната телевизиска емисија „Образ уз образ“' во која Милена во 70-те глумеше со својот сопруг Драган Николиќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 19:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега