ФОТО: Внуката на Чкаља го сакаше само него - од српскиот актер кој почина се збогуваше со емотивни зборови

Српскиот актер Игор Перовиќ почина утринава на 52 години во 8:30 часот во својот стан.

Од златно момче на српската кинематографија, Игор за жал, брзо стана некој чие име се поврзуваше со тешки дроги. Прва од него се збогуваше неговата поранешна девојка, Јована Петровиќ.

„Мојата љубов“, кратко напиша таа во опис на заедничката фотографија.

Јована е внука на Миодраг Патреовиќ Чкаља. Игор со неа се преселил од Белград во Бишевац.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 14:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега