ФОТО: Владата преку ноќ го тргна името „Република Македонија"

Владата синоќа ги симнала буквите „Влада на Република Македонија“ од фасадата на зградата.

Се прави место за Северна Република Македонија на зградата на Владата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 12:42
Фото: 
ПРЕСС24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа