(ФОТО) Вечерва тука врне снег без престан - глетката е прекрасна

Додека вечерва врне дожд на пониските места во земјава, на повисоките уште пред неколку часа врне снег.

Според камерите на SkiMacedonia јасно се гледа дека речиси сите повисоки места во земјава во овие моменти се под снег.

Во овој момент снег врне во Маврово, Попова Шапка, Пониква, Крушево, како и во Нижо Поле и Копанки на Пелистер.

УХМР најавува нови врнежи и во следните денови.

30.11.2022 - 22:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега